23 жовтня в останній день ведення передвиборної агітації напади на агітнамети Опозиційного блоку носили масовий характер.
Одна і та ж група молодиків у складі 10-12 чоловік активно орудувала в центральній частині Одеси в післяобідній час. З інтервалом у 15 хвилин було пошкоджено одразу п'ять агітаційних наметів, які були розташовані за адресами: на розі Олександрівського пр-ту вул. Буніна, Александрівського пр-ту та Малої Арнаутської, Преображенської та Малої Арнаутської, Преображенської та Великої Арнаутської, а також на розі Тираспольської та вул. Жуковського.
За свідченнями очевидців, в більшості цих випадків нападники називалися представниками «Азова» і загрожували розправою прихильникам Опозиційного блоку.
23 Жовтня 2015

 

«Такої брудної виборчої кампанії не було ще ніколи. По суті, Україна вже не пройшла тест на демократичність. Нереєстрація Михайла Добкіна (у Харкові), зрив виборів у Маріуполі, залякування депутатів, кандидата в мери Слов'янська, СБУ в комісії в Лисичанську - це далеко не всі вони штрихи виборчої кампанії», - зазначив Борис Колесніков.
Політик переконаний, влада чітко розуміє, що на місцевих виборах її чекає поразка. Що стосується фальсифікацій, за словами Бориса Колеснікова, фальсифікувати вибори може тільки влада, а всі посилання на опозицію не мають під собою ніяких підстав.
23 Жовтня 2015

 

Про це заявив народний депутат, Голова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко, коментуючи порушення виборчого законодавства в Маріуполі.
«У Маріуполі тривають абсолютно цинічні провокації, за якими стоїть влада. У цьому регіоні рейтинг провладних політичних сил, рейтинг президентської партії вкрай низький, тому і організовуються провокації. Влада намагається зірвати вибори в Маріуполі. Адже якщо вибори відбудуться, вся країна побачить наскільки низький авторитет влади», - зазначив Бойко.
Він підкреслив, що влада повинна зупинити спроби зірвати виборчий процес в Маріуполі.
23 Жовтня 2015

 

За його словами, виборча кампанія до місцевих органів самоврядування проходить надзвичайно брудно і характеризується масштабними провокаціями.
«Дуже багато труднощів на сході, де у Опозиційного блоку високий рейтинг. Це проблеми, пов'язані з роботою комісією, проблеми з друкуванням бюлетенів. У Харкові дійшло до того, що 5 місяців Опозиційний блок не взагалі реєстрували. У Маріуполі представники правлячих партій у виборчих комісіях просто блокують роботу виборчкому. І відповідно існує загроза (зриву) виборів», - зазначив Юрій Бойко.
Він також додав, що існує чимало фактів тиску на кандидатів від Опозиційного блоку з боку правоохоронних органів.
23 Жовтня 2015

 

Незважаючи на виконання всіх вимог законодавства про місцеві вибори з боку обласної організації партії, обласна виборча комісія необґрунтовано позбавила основного опозиційного учасника виборчої кампанії прав спостереження за законністю проведення голосування, підрахунку голосів, заповнення підсумкових протоколів і доставку бюлетенів для встановлення результатів з місцевих виборів.
Тепер, будучи позбавленими ще й прав на спостереження за ходом голосування та підбиттям підсумків виборів, фактично в Харківській області створені всі сприятливі умови для фальсифікації результатів голосування з боку провладних сил.
23 Жовтня 2015

 

«Вибори в будь-якій країні, не тільки в нашій, може зірвати тільки влада. У комісіях з 18 членів, 10 - члени правлячої коаліції. Вибори може зірвати тільки влада», - сказав Борис Колесніков.
Політик підкреслив, що опозиція сподівається на виконання обіцянки президента про те, що вибори в Маріуполі пройдуть. «Ми сподіваємося на виконання обіцянки президента від 9 вересня, і що вибори в Маріуполі пройдуть. Всі спроби влади зірвати вибори пов'язані з відсутністю довіри з боку виборців», - сказав він.
23 Жовтня 2015

 

Про це заявив народний депутат, лідер Опозиційного блоку в Луганській області Сергій Дунаєв, коментуючи масові порушення виборчого законодавства на Луганщині. За його словами, сьогодні, 23 жовтня співробітниками СБУ в Луганській області було складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення головою Лисичанської міської виборчої комісії Наталією Кравченко. Голову виборчкому звинуватили в корупції за те, що її чоловік працює в тервиборчкомі на посаді спеціаліста з обслуговування комп'ютерної техніки. «Опозиційний блок змушений констатувати, що правоохоронні органи, керівник Луганської ВГА Георгій Тука, ігнорують факти порушення виборчого законодавства з боку провладних партій "Наш край", "Блок Петра Порошенка" Солідарність" і "Батьківщина", які встановлені Центральною виборчою комісією. Влада розуміє, що на виборах в Лисичанську не переможуть ні політичні сили, які представляють владу, ні кандидати на пост Лисичанського міського голови, які йдуть від влади і тому вживають будь-яких заходів, щоб зірвати виборчий процес», - зазначив Сергій Дунаєв.
23 Жовтня 2015

 

Високий рейтинг опозиційних сил не дає спокою партіям влади. Про це на прес-конференції в Маріуполі заявив народний депутат, керівник Донецької обласної організації Опозиційного блоку Олексій Білий.
"Коаліція "статистичної похибки" і провладна меншість робить все, щоб зірвати вибори в Маріуполі. Ви бачили, що вони робили останні кілька днів - так звані" патріотичні сили "блокували міськвиборчком, намагалися будувати барикади. Потім дійшло до фізичного насильства - кілька кандидатів у депутати міськради від Опозиційного блоку постраждали. Але на цьому вони не зупинилися - прийнялися погрожувати збройним повстанням і другим майданом. Штурмували друкарню "Приазовського робочого" і хотіли зупинити друк бюлетенів. Зараз представники "провладної меншості" саботують роботу ТВК в цілому і комісії з приймання бюлетенів зокрема. Навмисно йдуть на зрив виборчого процесу", - сказав Білий.
23 Жовтня 2015

 

Штаб кандидата в мери Дніпропетровська Олександра Вілкула офіційно заявляє про провокації, які нечесні на руку політики-псевдопатріоти здійснюють не тільки проти Олександра Юрійовича, а й проти городян. Про це повідомив начальник виборчого штабу Вілкула Євген Удод.
«Наші опоненти, які голосно кричать, що брехати - не можна, зробили ставку на масовані провокації напередодні виборів. Вони розуміють, що аргументів і шансів на чесну перемогу у них немає. Тепер їх технологія полягає в тому, щоб в останні дні перед голосуванням обдурити і дезорієнтувати виборців», - зазначив він.
23 Жовтня 2015

 

Опоненти Опозиційного блоку готують в день виборів, 25 жовтня, провокації з використанням символіки партії. Про це заявив народний депутат, начальник виборчого штабу Опозиційного блоку в Дніпропетровській області Дмитро Колесников.
Офіційно заявляємо, що Опозиційний блок в день голосування не буде використовувати ніякої власної символіки і не буде проводити жодних заходів», - сказав він.
23 Жовтня 2015

 

Ситуація навколо Маріуполя показала гнилість і порочність нинішньої української влади. Ми вважаємо за необхідне ініціювати повне перезавантаження влади найближчим часом, а саме - достроковий розпуск парламенту, дострокові вибори Верховної Ради, формування структур влади на основі нового волевиявлення громадян, дострокові президентські вибори. Нинішня Верховна Рада не відповідає новим настроям у суспільстві і не може бути виразником реальних настроїв у суспільстві. До тих пір, поки деякі політичні сили, прикриваючись депутатськими мандатами, будуть штучно розпалювати «революцію», Україна приречена на нове і нове повторення ситуації в Маріуполі, а значить - на нестабільність, війну і громадянське протистояння всередині країни.
23 Жовтня 2015

 

Напередодні виборів у Житомирі з’явився дім, у якому начебто мешкає 917 людей. Розташований він за адресою: проспект Миру, 39 (виборча дільниця № 181388). Депутат міськради Андрій Сарно, якого обирали саме в цьому виборчому округу, який включає і дільницю № 181388, зазначає, що будинку в якому може проживати більше 900 людей за такою адресою не існує.
21 Жовтня 2015

 

У Арцизі у виборчому бюлетені назви двох партій в порушення закону надруковані великими літерами

Арцизька територіальна організація Опозиційного блоку (Одеська область) подала скаргу до Центрвиборчкому. Приводом послужило грубе порушення Закону України про місцеві вибори. Районний виборчком затвердив і віддрукував бюлетені на виборах до районної ради, де назви двох з восьми партій виділені великим літерами. Великими літерами надруковані «Соціалісти» і «Солідарність».
21 Жовтня 2015

 

Михайло Добкін: Опозиційний блок через суд вимагає від ЦВК зареєструвати вилучених з виборчого списку кандидатів у Харківську облраду

Не реєстрація деяких кандидатів у депутати Харківської облради, у тому числі №1 виборчого списку Опозиційного блоку Михайла Добкіна - це політичне рішення, яке порушує конституційні права громадян. Про це заявив народний депутат, член парламентської фракції Опозиційного блоку Михайло Добкін в прямому ефірі телеканалу «NewsOne».
19 Жовтня 2015

 

Влада боїться перемоги Опозиційного блоку в Харківській області, де партія лідирує за підтримкою виборців. Відмова в реєстрації першого номера від опозиції - кричущий факт беззаконня, який не залишиться без реакції громадськості.
Ми відстоїмо право харків'ян на чесні вибори, ми продовжимо боротися за справедливість. Ми покажемо, що в демократичній Україні не пройде цинічне порушення законів, а вибори в нашій країні проводяться не для влади, а для людей.
19 Жовтня 2015

 

У Маріуполі нечисленна банда провокаторів, які називають себе «мирні активісти», за підтримки декількох збройних молодчиків, нібито від «Правого сектора», захопили будівлю друкарні «Приазовский рабочий».
Таким чином вони намагаються призупинити виготовлення бюлетенів для голосування на виборах до місцевих органів влади, які мають відбутися 25 жовтня 2015.
19 Жовтня 2015

 

ЦВК скасувала незаконну постанову про відмову в реєстрації кандидатів від Опозиційного блоку

Увечері 14 жовтня ЦВК скасувала незаконну постанову Харківської обласної виборчої комісії про відмову в реєстрації кандидатів від Опозиційного блоку до Харківської обласної ради.
Також ЦВК скасувала постанову про друк бюлетенів в тій редакції, яку представники певних партій поспішали віддрукувати - без кандидатів від Опозиційного блоку. Про це повідомив юрист Опозиційного блоку Артур Мартін.

15 Жовтня 2015

Влада знову намагається зірвати участь опозиції у виборах на харківщині - тепер через суд

Влада продовжує залучати всі можливі ресурси, щоб перешкодити опозиції і позбавити значне число прихильників Опозиційного блоку їх конституційного права віддати голоси тій політичній силі, якій вони дійсно довіряють.
Ми звертаємо увагу світу на неприпустиму для демократичної держави ситуацію, яка склалася в Харківській області.

13 Жовтня 2015

 

«Харківський окружний адміністративний суд 10 жовтня під неймовірним тиском чиновників облдержадміністрації прийняв абсолютно упереджене і неправосудне рішення, яке ляже плямою ганьби на судову систему України. Особливе почуття сорому за судову систему викликає той факт, що це ганебне рішення було прийнято в юридичній столиці України, в місті, яке дало старт у велике життя багатьом видатним юристам і правознавцям», - зазначив народний депутат, член парламентської фракції Опозиційного блоку Михайло Добкін.
Він нагадав, що юристи Опозиційного блоку готують відповідні заяви до Вищої ради юстиції, Генеральну прокуратуру і до судів.
11 Жовтня 2015

 

Опозиційний блок подає до Вищої кваліфікаційної комісії суддів заяву про злочинні дії Харківського окружного адміністративного суду. Його голова Кучма Ю.В., головуючий колегії суддів Нуруллаєв І.С., судді Сагайдак В.В. і Мар'єнко Л.М. пішли шляхом повного свавілля, прийнявши рішення, яке унеможливлює участь нашої партії у місцевих виборах у регіоні.
11 Жовтня 2015

 

9 жовтня ЦВК повторно розглянула на своєму засіданні ситуацію, пов'язану з грубими порушеннями Конституції і законів України, які за заздалегідь спланованим сценарієм реалізовувала Харківська облдержадміністрація, Головне територіальне управління юстиції в Харківській області та територіальна виборча комісія, і прийняла єдине законне і вірне рішення, розпустити Харківський облвиборчком. Такої ганьби Харківська область не знала за всю 24-річну історію Незалежності України.
10 Жовтня 2015

"Обласна територіальна комісія продублювала своє рішення відмовити в реєстрації кандидатів від Опозиційного блоку до Харківської обласної ради, привівши ті ж аргументи, які приводила в першому рішенні, доповнивши його лише незначними уточненнями", - сказав юрист Опозиційного блоку Артур Мартін , повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Ми будемо клопотати перед Центральною виборчою комісією про те, що територіальна виборча комісія, яка не виконує постанови Центральної виборчої комісії та вимоги закону, грубо порушує законодавство про місцеві вибори та підлягає розпуску", - зазначив Артур Мартін.
9 Жовтня 2015

 

В Одеській області проти кандидата від Опозиційного блоку здійснена чергова спроба тиску з боку влади

У селі Троїцькому Біляївського району здійснена спроба усунення конкурента передвиборної гонки, нині діючого голови сільської ради, кандидата в депутати обласної ради, а також заступника керівника партійної організації «Опозиційний блок» в Біляївському районі Миколи Комарова.

8 Жовтня 2015

 

У Слов'янську відбулося чергове засідання міської територіальної виборчої комісії, члени якої знову відмовилися реєструвати Вадима Ляха, висунутого Опозиційним блоком кандидатом на пост мера Слов'янська.
«Такі дії комісії - справжнісіньке свавілля і повне нехтування законами України. Складається враження, що партії влади не просто саботують реєстрацію мене кандидатом у мери Слов'янська, а намагаються зірвати проведення виборів у місті в цілому. Мабуть «нагорі» комусь дуже вигідно залишити слов'янців за межею демократії і просто-на-просто позбавити їх закріпленого в Конституції права на свободу волевиявлення», - заявив Вадим Лях, коментуючи чергове рішення тервиборчкому.
8 Жовтня 2015

 

Харківська обласна виборча комісія навмисне намагалася не допустити Опозиційний блок на вибори. Про це заявив народний депутат України Михайло Добкін.
«Облвиборчком перехопив злочинну естафету у обласного управління юстиції і включився в брудну боротьбу щодо не допуску нашої партії до участі у виборах. Режисери у цього беззаконня одні й ті ж. Саме вони дають злочинні вказівки», - зазначив народний депутат.
8 Жовтня 2015

 

Скандальные события в Энергодаре начались утром 5 октября, когда ряд представителей партий правящей коалиции в территориальной избирательной комиссии (БПП «Солидарность», «Народный Фронт», «Батькивщина» и «примкнувшая к ним» «Сильная Украина») сорвали назначенное на 11-00 заседание, просто его проигнорировав.  Поздним вечером в 21-00 они собрались в кабинете первого заместителя и.о. городского головы Энергодара Ивана Самойдюка - один из кандидатов на пост мэра Энергодара и крупнейший бизнесмен города,  и попытались отменить недельной давности решение ТИК о регистрации списка Оппозиционного блока и его кандидата в  мэры Павла Музыки.
«Власть боится нас и нашего рейтинга. Поэтому она предпринимает всяческие незаконные действия, чтобы не допустить нашу партию на выборы. Они панически боятся, так как прекрасно знают – энергодарцы проголосуют за «Оппозиционный блок», - прокомментировал происшедшее Павел Музыка.
7 Жовтня 2015

 

У середу, 7 жовтня відбулося засідання Центральної виборчої комісії, на якому було прийнято рішення зобов'язати Харківську територіальну виборчу комісію зареєструвати кандидатів Опозиційного блоку до обласної ради до 8 жовтня включно.
ЦВК ухвалила, що рішення Харківського облвиборчкому не базуються на чинному законодавстві, тому її Постанова про відмову в реєстрації кандидатів від опозиції - незаконна.
7 Жовтня 2015

 

У Рені представники мерії намагалися незаконно знести агітаційні намети Опозиційного блоку

3 жовтня 2015 року в Рені до законної агітації приступила міська організація Опозиційного блоку, встановивши з 9 ранку три агітаційні намети.
Проте через кілька годин місті почалися провокації проти опозиції. Більше того, ініціаторами цих правопорушень виступили представники міської влади.
Так, близько 11ранку до агітаторів Опозиційного блоку біля намету, встановленого в міському парку навпроти Ренійської райадміністрації, підійшов співробітник управління ЖКГ Ігор Будько і зажадав прибрати встановлені намети, посилаючись на розпорядження виконкому, виданого на підставі Закону про вибори народних депутатів України від 2012 року.
Однак представники мерії пригнали до намету трактор з причепом і спробували демонтувати намети. Цьому перешкодив керівник Ренійської районної організації Опозиційного блоку Юрій Ціомік.
У Опозиційному блоці дані дії за участю представників міської влади вважають грубим порушенням чинного виборчого законодавства.

3 Жовтня 2015

 

О 14.45 в службу одеської «Швидкої допомоги» надійшов виклик про необхідність надання швидкої медичної допомоги агітатору від Опозиційного блоку, на якого напали двоє невідомих на розі вулиць Розумовської і Косвенної. Після прибуття, лікар констатував у потерпілого численні забої, травму ліктьової частини правої руки, розбиту вилицю і губу.
Агітатор розповів слідчій опергрупі, що під час роздачі газет, на нього напали двоє невідомих, один з яких ударив його в обличчя, від чого він впав на праву руку. Потім нападники, схопивши упаковку друкованих матеріалів, зникли в напрямку вулиці Косвенної. Там їх встигли сфотографувати перехожі-свідки.
21 Жовтня 2015

 

Міська влада Іллічівська і «Солідарність» напередодні виборів урочисто відкривають дитячі садки. Так сьогодні був відкритий дитячий садок №14. На заході відзначився і нардеп від БПП Олексій Гончаренко. У той же час, групою осіб, що брали участь у церемонії, скоєно напад на два агітаційні намети кандидата в депутати Одеської обласної ради від Опозиційного блоку Павла Наприенко, що знаходяться по сусідству.
21 Жовтня 2015

На переконання Юрія Павленка, подібні факти свідчать лише про зростання рейтингу Опозиційного блоку на Житомирщині, яке лякає представників провладних сил і змушує закривати очі на випадки безчинств і відвертого порушення закону з боку так званих активістів.
«Це вже не перший випадок, коли здійснюються напади на намети політичної сили у Новограді-Волинському, залякують її прихильників, знищують майно та агітаційну продукцію. Аналогічний факт зафіксовано 15 жовтня. Нами було направлено офіційного листа на адресу начальника УМВС України в області В.С.Рудика, а також прокурора Житомирської області Л.М.Війтовича та начальника УСБ України в області В.В.Пахнюка з вимогою забезпечити можливість вести передвиборну агітацію у рамках Закону України «Про місцеві вибори». Але представники правоохоронних органів не змогли або не захотіли вжити заходів, щоб зупинити порушення законодавства. А відчуття безкарності, як відомо, породжує лише нові злочини», - акцентував народний депутат.
21 Жовтня 2015

За п'ять днів до виборів в Одесі знову зафіксовані напади на агітаційні намети Опозиційного блоку. Події зафіксовані в 33-му міському і 75-му обласному округах.
У всіх трьох випадках прибулий міліцейський патруль зафіксував факти правопорушення і прийняв заяву про протидію законній діяльності політичної партії (ст. 170 КК України), хуліганські дії невстановлених осіб (ст. 296 КК України) та псування майна (ст. 194 КК України).
19 Жовтня 2015

У ніч з 16 на 17 жовтня четверо бойовиків в балаклавах спалили машину, де знаходилося 16 агітаційних наметів кандидата в мери Дніпропетровська Олександра Вілкула.
Політолог Віктор Пащенко прокоментував інцидент: «Ні в кого в Дніпропетровську немає сумніву, хто це зробив. У Корбана і Філатова агонія. Вони чудово розуміють, що вибори їм не виграти, у них немає підтримки людей і від них відвернулися навіть ті, хто раніше підтримував їх - прихильники Майдану і солдати АТО. Тому від чорного піару і брудних листівок вони перейшли до відвертого беззаконню і бандитизму».
17 Жовтня 2015
 
Як стало відомо Київській організації Опозиційного блоку, виборцям району Шулявки (метро «Політехнічний інститут») невідомі особи пропонують по 200 грн. за те, аби на місцевих виборах 25 жовтня вони проголосували за представників Опозиційного блоку.
«З усією відповідальністю заявляю, що ні я, ні Київська міська організація партії «Опозиційний блок» не маємо до цього ніякого відношення. Ми подаємо відповідну заяву до київської міліції», - зазначив Олександр Пузанов.
13 Жовтня 2015
 
 
7 жовтня в Одесі було зафіксовано відразу три випадки протиправних дій стосовно Опозиційного блоку. Всі в Приморському районі.
Молоді хлопці спортивної статури облили інформаційні стенди з фото кандидатів від Опозиційного блоку, пошкодили агітаційні конструкції. Пошкоджено агітконструкціі кандидата у депутати Одеської міської ради від 33-го округу Василя Єремії, кандидата у депутати Одеської міської ради від 32 округу Ірини Ковалиш і кандидата в депутати Одеської обласної ради від 75-го округу Ігоря Клименко.
8 Жовтня 2015
 
6 жовтня 2015 року в Одесі піддалася нападу ще одна агітаційний намет Опозиційного блоку. Інцидент стався на перехресті вулиць Космонавтів та Генерала Петрова. Невідомі облили намет червоною фарбою і зникли.
7 Жовтня 2015

 

Сьогодні, під час підписання Меморандуму про чесні та прозорі вибори, яке з ініціативи обласної влади відбулося в облдержадміністрації, лідер Запорізької обласної організації Опозиційного блоку в Запорізькій області Ростислав Шурма акцентував увагу на тому, що правоохоронні органи закривають очі на ряд порушень виборчого законодавства.
7 Жовтня 2015

 

Вночі 3 жовтня 2015 року близько 2 ночі в Одесі за адресою Адміральський проспект, 23 скоєно черговий напад на офіс кандидата у депутати Одеської міської ради від Опозиційного блоку Олексія Єреміци.
3 Жовтня 2015
 
У ніч на п'ятницю, 25 вересня, невідомі особи пошкодили зовнішні банери і ролети офісу представника Опозиційного блоку, депутата Одеської міської ради Олексія Єреміца.
25 Вересня 2015

 

В Днепропетровске продолжается волна нападений и преследования оппозиции. Очередным фактом стал разгром офиса Кировской районной организации Оппозиционного блока, который произошел в ночь на 8 сентября. 
Офис районного организации Оппозиционного блока находится на первом этаже. Сегодня утром, придя на работу, работники офиса обнаружили сломанные роллеты и окно, при этом дверь оставалась запертой. Документы в офисе были разбросаны, некоторые уничтожены. При детальном изучении выяснилось, что выкрадены некоторые рабочие документы, ноутбуки, флеш-карты.
Сергей Суханов также отметил, что методы, которые команда Корбана и Филатова использует для сведения счетов с оппонентами, не поддерживают жители Днепропетровска, и осуждают  представители европейских демократических институций.
8 Вересня 2015

 

1 вересня перехожі одесити заступилися за активістку Опозиційного блоку, яка збирала підписи на підтримку маніфесту «За Мир і Розвиток». Близько 11.30 на перетині вул. Сегедської та пр. Гагаріна, де стояв намет «Опозиційного блоку» підійшов чоловік, і представившись журналістом, намагався змусити представницю Опозиційного блоку прибрати намет, мотивуючи свою вимогу забороною агітації.
Вів він себе агресивно, тому його дії по відношенню до літньої жінки привернули увагу перехожих. Один з них встав на захист пенсіонерки. Практично відразу ж до місця подій під'їхав джип, з якого вийшли близько 10 людей, із зброєю і камуфляжній формі, їх супроводжували люди з відеокамерами.
За словами народного депутата Миколи Скорика, безкарність відносно Опозиційного блоку заохочується владою.
1 Вересня 2015

 

У ніч на понеділок невідомі вандали пошкодили фасад офісу Приморської районної організації Опо&