Підсумки виконання бюджетів за перше півріччя 2017 року показують, що в результаті реформи «децентралізації» районні центри та села стали біднішими. За словами народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергія Льовочкіна, повноваження, передані від центральної влади місцевій, недофінансовані на 70 млрд гривень.

«Мета децентралізації – поліпшення життя людей у ​​всіх регіонах. Якщо виходити з даних виконання місцевих бюджетів за перше півріччя 2017 року, Україна від цієї мети тільки віддалилася. Міста районного значення, села та селища, втративши 25% прибуткового податку, стали біднішими. Характерний приклад: 85% депозитів місцевих бюджетів зосереджено на рахунках всього 20 міст – тобто 6% територіальних громад. На інші 94% громад припадає лише 15% задепонованих коштів місцевих бюджетів», – сказав Сергій Льовочкін.

За словами депутата, в цілому доходи місцевих бюджетів зросли, але 51% зростання – це збільшення надходжень від прибуткового податку, 11% – від єдиного податку від малого бізнесу. Тобто нові джерела доходів, які з'явилися завдяки реформі, істотно регіонам не допомогли.

Водночас кількість витратних статей збільшується щороку. Пільги малозабезпеченим громадянам, культура, значна частина витрат на освіту та охорону здоров'я – все це сьогодні скинуто на місцеві бюджети.

«За оцінками експертів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, обсяг непрофінансованих повноважень регіональної влади становить 70 млрд гривень. Це – причина закриття лікарень, скорочення кількості навчальних закладів, відсутності фінансування пільг різним категоріям громадян», – повідомив політик.

«За результатами соцопитування Центру Разумкова, 68% поліпшення соціально-економічної ситуації в своєму регіоні не помітили. Це – оцінка тієї «реформи», яку провела влада. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вважає за необхідне повернення до проекту конституційних змін, який потрібно переробити так, щоб у регіонів були не тільки обов'язки, а й реальні права», – заявив Сергій Льовочкін.