Припинити політику розколу країни і утиску прав громадян
18 Березня 2017 09:00

Заява ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК висловлює свій протест проти політики дискримінації та пригноблення прав громадян, яку проводить влада. Спроби грубого втручання в суспільні та гуманітарні процеси — це пряме порушення конституційних соціальних і культурних прав.

Сьогодні для всіх українських громадян очевидно, що радикальними націоналістичними рішеннями влада намагається прикрити провали в політичній, економічній і соціальній сферах. Намагається приховати нездатність припинити війну, відвернути увагу людей від розвалу економіки і виправдати бідність. Але всупереч сподіванням такі кроки стають контрастним тлом, на якому некомпетентність, корумпованість і неспроможність правлячих кіл виглядають ще більш чітко. Навіть культурну політику влада перетворює на інструмент додаткових корупційних поборів.

Своїми рішеннями партія війни у владі провокує нові розколи і конфлікти. Вона сама стає джерелом сепаратизму.

Це стало результатом злиття інтересів коаліції і агресивних націоналістичних сил. Незважаючи на мляві спроби влади відмежуватися від націоналістів, вони рухаються за однією повісткою, надиктованою утопічними та антигуманними доктринами.

Нові розколи українського суспільства недорустимі. Ми вимагаємо від влади:

- відмовитися від «блокад», «заборон» та кримінальних переслідувань, як методу вирішення внутрішньополітичних проблем;

- визнати за мільйонами українських громадян їхні природні, культурні та соціальні права, право на іншу політичну позицію;

- розпочати загальнонаціональний діалог, який буде спиратися на безумовне дотримання норм Конституції України.

Історичний досвід переконливо свідчить, що культурна і політична сегрегація завжди ставали причиною занепаду держав. Вони ніколи не дозволяли об'єднувати громадян навколо завдань національного розвитку, побудови процвітаючої економіки, досягнення високих культурних і наукових результатів.

Ослаблені, розділені суспільства завжди ставали об'єктом зовнішньої експансії. В кінцевому підсумку вони опинялися перед загрозою втрати державності та історичної перспективи.

Створюючи штучні етнокультурні та регіональні «гетто», влада блокує розкриття творчого потенціалу багатонаціонального українського народу. Закликаємо владу припинити боротьбу з російською культурою та культурами народів, які є повноправною частиною української та світової спадщини. Сьогодні потрібно зайнятися подоланням тотального безкультур'я. Спрямувати державні інвестиції у розвиток багатонаціональної української культури та мистецтва. Припинити урізання бюджетних коштів на освіту і науку.

Ми звертаємося до місцевих рад із закликом підтримати позицію ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. Вказати владі на неприпустимість нехтування прав громадян. Влада повинна знати, як суспільство насправді ставиться до її дій.

Ми закликаємо громадськість відкрито висловитися на користь миру в Україні, єдності українського народу та захисту прав її громадян.

Мир — це право жити.

Рідна мова — право думати і говорити.

Конституція — право бути разом.