30 українських студентів – переможців освітнього конкурсу «Морська справа 2018» – вирушили до Греції, де побували на провідній галузевій виставці судноплавства і суднобудування Posidonia 2018. Проект проводив благодійний Фонд Бориса Колеснікова з метою підтримати талановиту і перспективну молодь, дати їй стимул розвиватися в професії.
Posidonia є однією з найпрестижніших виставок морської справи і об'єднала лідерів ринку з усіх регіонів світу. Цього року експозиція відзначає 50-річний ювілей. У ній беруть участь рекордні 2 000 експонентів. Організатори очікують до 22 000 відвідувачів. З 4 по 8 червня експоненти демонструють морські інновації, технологічні досягнення, продукти і послуги, встановлюють ділові відносини і укладають вигідні угоди, а значить, формують майбутнє морської галузі, задають курс розвитку на найближчі роки.
На виставці до переможців проекту «Морська справа» приєднався Президент благодійного Фонду Борис Колесніков. Разом вони обговорили стан глобальної судноплавної і суднобудівної сфери, її майбутнє, тренди і події, які лежать в основі світових економічних процесів.
Студенти і Президент Фонду відвідали експозиції провідних світових компаній – Samsung, Imabari, Daewoo, Hyundai, Hanjin, Mitsui, Fincantieri, Tsuneishi, CSSC, Changjiang, Yangzijiang, Fujian, Chalkis Shipyards, Besiktas Shipyard, Japan Ship Machinery and Equipment Association, Bernhard Schulte Shipmanagement та інших. Ексклюзивно для юних моряків представники брендів провели майстер-класи, прочитали лекції, детально розповіли про свою продукцію і послуги.
«Досвід, який отримали юнаки та дівчата на виставці – безцінний. Вони стали частиною свого професійного світу, на рівних поспілкувалися із західними колегами і вже завтра розкажуть українській владі, як швидше відновити Чорноморське морське пароплавство і грамотно набрати команду. Інтелект нації збережений, профільні виші працюють і готують висококласних фахівців, тому Україна була і буде морською державою зі своїми вітчизняними молодими кадрами. Ми повинні створити умови, щоб наші молоді фахівці залишилися в Україні, отримали роботу з відповідною зарплатою, яка дозволить їм створювати молоді українські сім'ї – тобто забезпечувати майбутнє нашої країни. Це залежить від нас усіх. Я впевнений в успіху. Я впевнений в тому, що в Україні дуже багато світлих голів, і всі наші труднощі тимчасові. Пройде кілька років, і ми побачимо абсолютно іншу країну», – зазначив Борис Колесніков.
В рамках Posidonia 2018 талановита українська молодь також зустрілася з представниками Афінського університету економіки і бізнесу та Національного технічного університету Афін – для обміну досвідом і домовленостей про практику в провідних вишах Греції. Нові враження і знання, отримані на виставці в Афінах, допоможуть майбутнім капітанам далекого плавання, механікам та суднобудівникам розвинути вітчизняну морську і річкову галузь.
«Щодня по дорозі до університету бачу зруйнований суднобудівний завод в рідному Миколаєві. Це не те натхнення, з яким потрібно йти на пари. Відвідавши форум в Афінах, я ще раз переконався, що у морської галузі є майбутнє. Це майбутнє за нами, переможцями проекту «Морська справа», в тому числі. Після поїздки, організованої Фондом, з'явився стимул більше знати, вміти, переймати ідеї, працювати на благо рідної країни», – поділився враженнями студент Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Гордій Ілюшко.
Фонд Бориса Колеснікова також організував для моряків екскурсію столицею Греції, ознайомив з основними пам'ятками. Вони відвідали Акрополь, порт Пірей, театр Діоніса, Одеон Ірода Аттичного, храм Гефеста та інші пам'ятники архітектури.