Опозиційний блок зареєстрував законопроект про внесення змін до Держбюджету на 2016 рік
21 Січня 2016 18:40

Опозиційний блок зареєстрував Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо змін у макроекономічних показниках у 2016 році, усунення недоліків при формуванні видатків державного бюджету та підвищення соціальних стандартів) №3793.

Авторами законопроекту виступили народні депутати: Юрій Бойко,Сергій Льовочкін, Наталія Королевська, Микола Скорик, Юрій Павленко та Вадим Новинський.

Метою цього законопроекту є приведення у відповідність до поточної економічної ситуації доходів та витрат бюджету, забезпечення соціального захисту населення в умовах високої інфляції та суттєвого зниження реального рівня соціальних стандартів і гарантій, а також зниження ризиків зриву програми розширеного фінансування з МВФ (дефіцит державного бюджету знижується з 3,7% до 3,4% ВВП за рахунок оптимізації державних витрат на стійкій основі).

Очікується, що після приведення Закону про державний бюджет України на 2016 рік до сьогоднішніх макроекономічних реалій, оптимізації витрат на державний апарат і зниження корупційної складової (можливості Кабміну у ручному режимі розподіляти кошти) на підвищення соціальних стандартів може бути спрямовано додатково майже 62 млрд грн.

За розрахунками авторів законопроекту, у результаті перегляду макропоказників та економії нераціональних видатків очікується додатково отримати більш ніж 80 млрд грн фінансових ресурсів.