Олександр Вілкул провів засідання робочої групи зі студентами українських вузів щодо розробки законодавства для підтримки молоді
20 Березня 2017 14:09

Молодь звернулася до нардепа з пропозицією розробити пакет законопроектів, спрямованих на працевлаштування випускників, забезпечення житлом в рамках державної програми молодіжного кредитування, а також підтримки стартапів і бізнес ініціатив, реалізованих молодими людьми.

«В Україні молодь не розуміє, як отримати роботу, немає реально працюючих державних програм, в рамках яких можна було б купити житло за адекватною ціною, немає підтримки молодих сімей - проблеми з садками, знищено охорону здоров'я. Нас просто підштовхують виїхати з країни. Зараз практично всі мої знайомі мріють виїхати за кордон. Наприклад, в Чехії навчання безкоштовне, необхідно тільки знати мову. При цьому рівень зарплат там істотно вище, чорнороб в ЄС отримує більше, ніж у нас академік, не кажучи вже про випускників вузу. Але ми хочемо жити і працювати в Україні, тому ми звернулися до вас за підтримкою», - сказала Голова Студентської ради Криворізького педагогічного університету Єва Ляшенко.

Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в парламенті Олександр Вілкул на зустрічі зі студентами українських вузів обговорив основні напрямки розробки пакету законопроектів на підтримку молоді. Вілкул зазначив: «Об'єднавши зусилля молоді та депутатів, які реально хочуть розвитку країни, ми підготуємо пакет законопроектів. Ви - це конкретне майбутнє країни, і ми повинні зробити все, щоб вас підтримати».

Учасники зустрічі поділилися власним баченням вдосконалення трудового законодавства, системи освіти і створення нових робочих місць, а також намітили етапи подальшої співпраці.

Студент 4-го курсу Одеської юридичної академії Дмитро Коваленко сказав: «Багато моїх знайомих стикаються з проблемами в працевлаштуванні і змушені йти в сферу послуг. Тому мені дуже сподобалася ідея законопроекту Олександра Вілкула про працевлаштування - створити умови для того, щоб молодь не думала про переїзд за кордон, а могла залишатися тут і працювати на розвиток України. Надалі ми плануємо тісно співпрацювати з Олександром Вілкулом в плані законодавчої роботи».

Студенти запропонували провести «круглі столи» з молодіжними організаціями з обговорення законопроектів перед їх внесенням до Верховної Ради.

Єва Ляшенко озвучила пропозиції щодо вдосконалення закону, зокрема, про вищу освіту: «Я приїхала з ідеєю про вдосконалення системи освіти. У мене також є пропозиції з питань соціального захисту населення, підтримки матерів-одиначок, дітей-інвалідів, дітей-сиріт».

Представники молоді впевнені - співпраця з Олександром Вілкулом стане шансом для всіх небайдужих внести свою лепту в реформування держави.

«У нас поставлена ​​мета: ми приїжджаємо до Кривого Рогу, збираємо студентів, починаємо з ними роботу. Всі наші напрацювання ми будемо надавати Олександру Вілкулу. Думаю, ми отримаємо хороший результат», - сказав Ігор Мараховський, заступник голови Молодіжного виконкому Кривого Рогу.