Миколаївські, а тепер і херсонські корабели підтримали програму народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександра Вілкула про виведення суднобудівної галузі з кризи. На зустрічі з трудовими колективами опозиціонер обговорив конкретні кроки для розвитку підприємств і створення робочих місць, які будуть реалізовані після перемоги на виборах.
«Є два погляди на майбутнє України. Іноземним банкірам від України потрібно зерно, сировина і гастарбайтери, яких видавлюють за кордон, щоб вони збільшували ВВП якої завгодно країни, тільки не України. Це завдання виконує нинішнє маріонеткове керівництво країни.
А моя мета і мета моїх однодумців з ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – сильна і багата Україна, мир, підтримка високотехнологічних галузей, гідна робота і зарплата українцям на Батьківщині. І для цього є програма виведення економіки з кризи», - підкреслив Олександр Вілкул.
«Ми хочемо працювати в рідному Херсоні. Але війна і беззаконня руйнують наше майбутнє. У суднобудівників основні замовлення з-за кордону. А іноземні замовники не хочуть мати справу з нашою країною, в якій ще й введено незрозумілий воєнний стан. Тому ми запросили Олександра Вілкула в Херсон. Ми хочемо захисту від свавілля влади. Йому ми віримо. Він бореться з цією владою і домовлятися з нею не буде. І він говорить з нами однією мовою про розвиток підприємств – він теж багато років пропрацював в промисловості», - зазначив робітник Херсонської судноверфі Сергій Ковиня.
Олександр Вілкул обговорив з представниками трудових колективів конкретні кроки щодо виведення з кризи машинобудування, суднобудування і інших високотехнологічних галузей.
«Перед зустріччю з суднобудівниками Херсона я провів консультації з представниками успішних хорватських судноверфей. Основа того, що у них є замовлення на будівництво і ремонт суден – державні гарантії, які дає замовникам уряд.
Такий підхід я, як промисловець, відстоюю. Держава – це не інструмент особистого збагачення. Вона повинно створювати можливості для розвитку економіки, щоб люди жили нормально», - сказав парламентарій.
Важливим елементом підтримки промисловості Олександр Вілкул назвав створення системи пільгового кредитування, як це працює в інших країнах: «Порівняйте: в Україні верфі в кращому випадку можуть отримати кредити для розвитку виробництва під 12% річних, а в Туреччині – максимум 3-5%, а якщо це замовлення на експорт, то уряд забезпечує пільговими кредитами і підприємство платить всього 0,25% річних».
Він також підкреслив, що в Україні має почати роботу Експортне агентство, яке буде підтримувати виведення вітчизняної продукції на міжнародні ринки.
«В Європі є всього три країни, де немає Експортного агентства – Албанія, Молдова і Україна. П'ятий рік ми вимагаємо, щоб воно почало працювати, але це навмисне гальмують. До виборів – 4 місяці. Після нашої перемоги агентство запрацює і промисловість отримає реальну допомогу», - резюмував Олександр Вілкул.