Олександр Вілкул: До Асамблеї Європейських регіонів приєднається Павлоград
19 Травня 2017 11:53

Олександр Вілкул провів робочу зустріч з Президентом Асамблеї Європейських регіонів (АЄР) пані Ханде Базатлі. АЄР є найстарішою неурядовою регіональною мережею, що об'єднує понад 200 регіонів по всій Європі. Міжрегіональна діяльність АЄР послужила основою для створення Комітету регіонів Європейської Комісії.

На своїй сторінці в Фейсбук Вілкул написав: «Робимо для України реальні справи. Як представник Асамблеї Європейських регіонів в Україні, досяг угоди з Президентом організації Ханде Базатлі, що до великої сім'ї АЄР приєднається Павлоград. Це доступ до найкращих практик європейського управління та прямі контакти з керівництвом двохсот європейських регіонів.

А вже цієї осені буде запущена освітня програма «Євроодісей». Молоді службовці міськрад отримають можливість шестимісячного стажування в муніципалітетах регіонів-членів АЄР».

Ханд Базатлі наголосила на важливій ролі Олександра Вілкула в зміцненні прямих контактів українських регіонів з АЄР.

«Ми високо оцінюємо прагматичний підхід пана Вілкула до розвитку міжрегіональних відносин України і Європи. Вже цієї осені ми плануємо провести серію заходів з обміну досвідом керівництва регіонів-членів АЄР з ЄС і України з питань регіонального управління та децентралізації, що є дуже актуальним для вашої країни», - підкреслила вона.

Напередодні Олександр Вілкул провів в Страсбурзі серію зустрічей з керівництвом Європейського парламенту (ЄП), на яких були обговорені актуальні питання взаємовідносин Україна-ЄС, а також перспективи міжрегіонального співробітництва Європи і українських регіонів.

Зокрема, Вілкул зустрівся з двома віце-президентами Європарламенту - Райнером Віландом і Іоанном Мірча Пашку, а також членом Комітету з міжнародних справ Міхаель Галер і главою Комітету з прав людини П'єром Антоніо Панцері.

У березні 2017 року на Виконавчому комітеті Асамблеї Європейських регіонів в Лондоні було прийнято рішення про призначення Олександра Вілкула офіційним представником організації в Україні.