Михайло Папієв: Уряд повинен презентувати повноцінний проект пенсійної реформи, а не роздавати чергові обіцянки
19 Травня 2017 16:38

Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Михайло Папієв заявив під час виступу з трибуни Верховної Ради у п’ятницю, 19 травня.

«У мене прохання до прем’єр-міністра, щоб його сьогоднішній виступ не було зараховано як презентацію т. зв. «пенсійної реформи», - сказав парламентарій.

Він розповів, що у 2003 році, перебуваючи на посаді міністра праці та соціальної політики, доповідав з парламентської трибуни законопроект «Про загальнообов’язкове державне соціальне пенсійне страхування».

«Робота тривала рік, і ми повністю надали Верховній Раді актуарні розрахунки по внесках до Пенсійного фонду, по розміру пенсії, яка буде у громадян України через 5, 10, 20 років, по наявності ресурсів у бюджеті Пенсійного фонду для індексації та осучаснення пенсій. Паралельно ми надали демографічний зріз та зріз по соціально-демографічних групах. Тобто це була кропітка велика робота, яка дала нам можливість гарантувати громадянам України постійне зростання пенсій та захист цих пенсій від інфляції і курсу нацвалюти», - зазначив Михайло Папієв.

«Від прем’єр-міністра ми почули, що вони щось покращать і зроблять. З 1 жовтня вони обіцяють осучаснити пенсію. З 2014 року не виконується законодавство, яке передбачає щорічний, до 1 березня, перерахунок пенсій на темпи зростання середньомісячної зарплати. Цього не робили три роки», - підкреслив народний депутат.

Парламентарій зазначив, що пенсії – це похідна від заробітної плати. «Не можна окремо врегульовувати похідну. Бездефіцитність Пенсійного фонду з’явиться тільки тоді, коли у нас буде відповідне зростання зарплат і коли у нас співвідношення працюючих людей і пенсіонерів буде як мінімум 1,4. Сьогодні цей показник менше 1», - резюмував Михайло Папієв.