Ігор Шурма: Пенсіонери міліції отримують пенсію вдвічі меншу, ніж пенсіонери поліції – ця несправедливість має бути усунута
19 Травня 2017 13:37

Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма заявив під час брифінгу у Верховній Раді у п’ятницю, 19 травня.

Він зазначив, що на сьогоднішній день колишні працівники та ветерани міліції отримують пенсію вдвічі меншу, ніж колишні працівники поліції. «Пенсіонери Міністерства внутрішніх справ вимагають не підвищення пенсії, а перерахунку відповідно до закону, на основі якого вони служили. Рішення, прийняті владою, призводять до відчутної диспропорції у розмірах пенсійного забезпечення. Через це збільшується соціальна напруга в суспільстві», - сказав політик.

«Питання перерахунку пенсій стосується понад 230 тис. колишніх співробітників органів МВС, серед яких є інваліди війни, учасники бойових дій та учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це сором для держави! Ці люди найкращі роки свого життя віддали служінню українському народу, брали активну участь у становленні незалежності України», - підкреслив Ігор Шурма.

За його словами, відповідно до законодавства, нову пенсію міліцейські пенсіонери мали б отримувати з 1 січня 2016 року, але досі їм платять по-старому. «Закон «Про Національну поліцію» був ухвалений у 2015 році, а уряд почав забезпечувати його виконання тільки з лютого 2017 року. Станом на травень проблема перерахунку пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ досі не вирішена через відсутність коштів в Державному бюджеті. Для перерахунку пенсій необхідно близько 6 млрд гривень», - зазначив парламентарій.

Народний депутат звернувся до уряду з вимогою «посприяти у вирішенні питання щодо перерахунку пенсій та впровадження в дію норм Закону України від 23 грудня 2015 року "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" з метою усунення диспропорції у пенсійному забезпеченні пенсіонерів міліції та пенсіонерів поліції».

«Прем’єр-міністр, який намагається презентувати не обговорену пенсійну реформу, має забезпечити людям, які все своє життя відслужили Україні, те, що їм гарантовано – пенсії відповідно до законодавства», - резюмував Ігор Шурма.