Депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Владислав Фінік у Європейському суді з прав людини оскаржує свою незаконну люстрацію
20 Квітня 2017 15:49

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу депутата Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Владислава Фініка. Скарга була подана через незаконне звільнення Владислава Васильовича з органів прокуратури через процедуру люстрації.

Заявник вимагає визнати, що Україна порушила статті 5, 6 Конвенції про захист прав людини і громадянина, які передбачають право на справедливий суд та право на недоторканність приватного життя.

Після позитивного рішення суду Україна буде зобов'язана поновити на посаді люструваного чиновника, а також виплатити Владиславу Фініку компенсацію у розмірі кілька тисяч євро.

«Ухвалення позову до розгляду - це підтвердження факту позбавлення права людини домогтися справедливого судового розгляду справи в Україні. В інших випадках необхідно було б пройти всі українські судові інстанції і лише потім звертатися в ЄСПЛ. Але Європейський суд з прав людини розуміє, що в останні роки громадяни України позбавлені права на справедливий суд і тому приймає до розгляду позови навіть за відсутності їх дозволу в Україні», - прокоментував ситуацію депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Владислав Фінік.

На даний момент кількість скарг до ЄСПЛ, пов'язаних з незаконним звільненням через люстрацію, збільшується. На момент грудня 2016 року у провадженні ЄСПЛ знаходилося 26 подібних скарг.