Проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про загальну середню освіту" щодо запобігання реорганізації та ліквідації загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих у селах, селищах, та наповнюваності класів» (№2760)

№2760 – зареєстровано у ВР 29.04.2015

  • Вілкул Олександр Юрійович

Законопроектом передбачається:

  1. Встановити, що реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності або переданих у комунальну власність, здійснюються за рішенням органу місцевого самоврядування, у підпорядкуванні якого перебуває загальноосвітній навчальний заклад, а в сільській місцевості допускаються лише за згодою територіальної громади села, селища. Територіальна громада вирішує питання щодо необхідності реорганізації чи ліквідації загальноосвітнього навчального закладу, розташованого у межах села, селища, шляхом проведення загальних зборах громадян у порядку, встановленому законом.
  2. Зменшується мінімальна кількість учнів у класах загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих у селах, селищах з 5 до 3 осіб, що в свою чергу зменшує кількість ЗОШ, що можуть бути ліквідовані.